• NAKRĘTKI ZBIERASZ TOMKOWI POMAGASZ

          • „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” – Flora Edwards

             

            Codziennie miliony plastikowych nakrętek po napojach ląduje w koszu na śmieci. A można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób!

            Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji społecznych, jakie są organizowane w Polsce od kilku lat. To akcje charytatywno-ekologiczne, do których może włączyć się każdy. Plastikowe nakrętki - od napojów, oleju, kawy rozpuszczalnej lub od detergentów - są w każdym domu. Zbiórka nakrętek plastikowych jest prosta i nie wymaga od osób biorących w niej udział dużego zaangażowania. Wystarczy przynieść zebrane nakrętki do szkoły. Przy wejściu znajduje się pojemnik, do którego można wrzucić nakrętki.

            Koordynatorem akcji w szkole jest p. Joanna Nocuń.  

          • Razem dla Bohatera

          • Szkoła Podstawowa w Ludwinowie wzięła udział w Akcji Stowarzyszenia Aktywna Jura pod patronatem honorowym Jadwigi Wiśniewskiej Posła do Parlamentu Europejskiego. Uczeń naszej szkoły Karol Gryl pod opieką nauczycieli Pani Anity Kaczmarczyk i Pani Marty Torbus przygotował stroik i kartkę świąteczną dla Bohaterów naszej wolności.

          • Trzymaj Formę!

          • Szkoła Podstawowa w Ludwinowie  po raz kolejny przystąpiła do  Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego ,,Trzymaj Formę!",którego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków młodzieży szkolnej przez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

          • Informacja dla rodziców

          • Informujemy, że w roku szkolnym 2022/2023 kontynuowana jest  realizacja programu profilaktyki uniwersalnej pt. „Smak życia czyli debata o dopalaczach” skierowanego do uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Prosimy o zapoznanie się z materiałami zamieszczonymi w prezentacji.

          • #Wirusoochrona #LekcjaHigieny

          • Oddziały przedszkolne po raz kolejny przystąpiły  do udziału  w wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”.

            Działania będą poruszały następujące zagadnienia:

            • Prawidłowa higiena rąk, nauka prawidłowego mycia rąk;
            • Podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas wzrostu zakażeń koronawirusem;
            •  Podstawowe zasady zdrowego stylu życia – prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna;
            • Inne zasady higieniczne (np. dostosowanie ubrania do warunków pogodowych);
            • Promocja szczepień ochronnych.
          • # SzkołaPamięta

          •  „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Podobnie jak w ubiegłych latach nasza szkoła przystąpiła do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

          • Zbieramy elektrośmieci

          •  

                                                         Drodzy uczniowie i rodzice !!!

            Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

            ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP. 

            NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK.

          • Święty Mikołaj na Kresach

          • Podobnie jak w latach poprzednich i w tym roku Towarzystwo Patriotyczne Kresy organizuje akcję „Święty Mikołaj na Kresach”. W tym niełatwym czasie wojny na Ukrainie szczególnego wsparcia wymagają Polacy mieszkający w Obwodzie Lwowskim.  Idea tegorocznej akcji polega na przygotowaniu przez uczniów jednej klasy paczki dla jednego kolegi/koleżanki z Ukrainy. Bardzo miłym akcentem będzie kartka z życzeniami i pozdrowieniami. Jak co roku nasza szkoła przyłącza się do akcji charytatywnejW tym roku zbieramy: zeszyt, kredki, plastelinę, mazaki, długopis, ołówek, czekoladę, cukierki, baton, ciastka.  Z zebranych artykułów będą przygotowywane paczki, które szkoła przekaże organizatorom. Akcja będzie trwać do 25 października. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, liczymy na Waszą pomoc i otwarte serca. 

          • Dofinansowanie do wycieczek w ramach programu „Poznaj Polskę”

          • Dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli szkoły oraz Wójta Gminy Niegowa Mariusza Rembaka, Szkoła Podstawowa w Ludwinowie złożyła wnioski i otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Programu Ministra Edukacji i Nauki pn. ,,Poznaj Polskę” do 2  wycieczek w wysokości 20.000zł, natomiast 5.000 zł stanowi wkład własny pochodzący z wpłat rodziców uczniów biorących udział w wycieczce. Całkowita wartość zadania zgodnie z umową dla Szkoły Podstawowej w Ludwinowie wynosi 25.000 zł. W przypadku przekroczenia ww. kwoty pozostały wkład własny zostanie pokryty również ze środków rodziców.

            Celem zadania jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego uczniów poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii. Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczone są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra. Mogą zostać przeznaczone na koszty przejazdu, bilety wstępu, usługi przewodnika, zakwaterowania, wyżywienia oraz ubezpieczenia uczestników wycieczki.

            Młodsze dzieci pojadą do Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie oraz Zabytkowej kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, natomiast uczniowie starsi pojadą na 3-dniową wycieczkę do Wrocławia, gdzie zwiedzą Hydropolis-Interaktywne Muzeum Wody, Muzeum Mineralogiczne im. Kazimierza Maślankiewicza, Muzeum Uniwersytetu Ogrodniczego, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Muzeum Pana Tadeusza, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Panorama Racławicka, Pawilon Czterech Kopuł i Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

            Wszystkie wycieczki muszą odbyć się do 15 grudnia 2022 roku. Przedsięwzięcie to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki.

             

          • Smak życia, czyli debata o dopalaczach

          • Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do programu profilaktycznego Smak życia, czyli debata o dopalaczach. W ramach tego programu odbędą się zajęcia profilaktyczne w klasie VII i VIII.                                                                     

            Celem programu jest dostarczenie młodym ludziom podstawowych informacji na temat „dopalaczy” i zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami.

          • Bieg po zdrowie

          • W roku szkolnym 2022/2023 będzie w naszej szkole realizowana VII edycja programu Bieg po zdrowie.

            Główne cele programu:

            • opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,
            • pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,
            • zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.
          • Konkurs

          • Zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rodziny w Gospodarstwie Rolnym”!