• Razem na Święta 2021

          • Nasza szkoła bierze udział w akcji MEiN „Razem na Święta”. Naszym celem jest przede wszystkim uwrażliwianie dzieci i młodzieży na problemy społeczne, kształtowanie od najmłodszych lat w uczniach naszej szkoły odpowiedzialności i troski o drugą osobę, poprzez niesienie pomoc potrzebującym.

          • Telefon zaufania

          • Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

            Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: 

          • Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy

          • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników urodzone w latach 2007-2015 do udziału w kursie e-learningowym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Wśród tych, którzy go ukończą i prześlą swoje zgłoszenia, rozlosujemy 100 hulajnóg.

          • Rusza XXII edycja Góry Grosza

          • Po raz kolejny Samorząd Uczniowski zachęca do włączenia się w ogólnopolską akcję „Góra Grosza”. Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet o nominałach 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr. Głównym organizatorem zbiórki jest Towarzystwo Nasz Dom. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

             Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!

            Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do zaangażowania się w akcję. 

          • Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza

          • Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza stanowi źródło wiedzy teoretycznej i przykładów praktycznych, przydatnych przy redukcji negatywnych skutków sytuacji problemowych w oświacie. Gwarantuje nieograniczony w czasie i miejscu dostęp do konsultacji i materiałów dydaktycznych oraz badawczych. Poprzez platformę można zapisywać się na dyżury do specjalistów oraz na szkolenia (systematycznie będą dodawane nowe).

            Materiały zamieszczone na platformie kierowane są do: dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wychowanków młodzieżowych ośrodków wychowawczych i młodzieżowych ośrodków socjoterapii, nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców oraz specjalistów (m.in. pedagogów, psychologów, terapeutów).

            Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza dla nauczycieli, uczniów i rodziców, która powstała w ramach Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie jest dostępna pod adresem

             

          • Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach

          • Wilno, Grodno, Lwów i ich okolice to miasta, gdzie nadal mieszkają tysiące Polaków, którzy kultywują polskie tradycje, nigdy nie zapominając o tym kim są i gdzie są ich korzenie.

            Każdego roku, dzięki Państwa zaangażowaniu, Towarzystwo Patriotyczne Kresy we współpracy     z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy może realizować misję wsparcia naszych rodaków zamieszkujących na Kresach Wschodnich. Również w tym roku zwracamy się z prośbą    o okazanie solidarności z naszymi rodakami i aktywne włączenie się w akcję charytatywną.

            W szkole zbieramy słodycze (z dłuższym terminem ważności) i artykuły szkolne (tylko nowe).

            Akcja prowadzona będzie od 27 września  do 21 października 2021r.

             DZIĘKUJEMY I PROSIMY O ZAANGAŻOWANIE I WSPARCIE

             

          • Zbieramy baterie i telefony

          • Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY“, który powstał w celu zachęcenia dzieci i młodzieży do właściwego pozbywania się zużytych baterii i telefonów, a tym samym kształtuje właściwe nawyki i postawy proekologiczne. Baterie są odpadem niebezpiecznym. Zachodzą w nich skomplikowane procesy chemiczne, w których biorą udział toksyczne pierwiastki. Szczególne zagrożenie dla środowiska i zdrowia człowieka stwarzają zawarte w bateriach metale ciężkie (m.in.: ołów, kadm, rtęć) oraz kwasy bądź zasady tworzące elektrolity, które mają właściwości żrące i korozyjne.

            1 mała bateria guzikowa może skazić 1m3 gleby i zatruć 400 litrów wody!

            Pojemnik na zużyte baterie znajduje się przy wejściu do szkoły.

             

          • Akcja informacyjno-edukacyjna ph. "Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny"

          • Akcja ma na celu przypomnienie społeczeństwu, jak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa w ograniczaniu rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS- CoV-2. Na potrzeby przedsięwzięcia została opracowana ulotka informacyjna, która oprócz informacji, ma budzić do refleksji na temat wyceny zdrowia własnego i innych. Wręczony „mandat zaufania” ma przypominać o obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach użyteczności publicznej, zachowaniu odległości od innych osób min. 1,5 m oraz prawidłowej higienie rąk. Akcja będzie realizowana na terenie całego województwa śląskiego przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej.