• #Wirusoochrona #LekcjaHigieny

• Oddziały przedszkolne po raz kolejny przystąpiły  do udziału  w wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”.

Działania będą poruszały następujące zagadnienia:

• Prawidłowa higiena rąk, nauka prawidłowego mycia rąk;
            • Podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas wzrostu zakażeń koronawirusem;
            •  Podstawowe zasady zdrowego stylu życia – prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna;
            • Inne zasady higieniczne (np. dostosowanie ubrania do warunków pogodowych);
            • Promocja szczepień ochronnych.
          • # SzkołaPamięta

•  „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Podobnie jak w ubiegłych latach nasza szkoła przystąpiła do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

• Zbieramy elektrośmieci

Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK.

• Święty Mikołaj na Kresach

• Podobnie jak w latach poprzednich i w tym roku Towarzystwo Patriotyczne Kresy organizuje akcję „Święty Mikołaj na Kresach”. W tym niełatwym czasie wojny na Ukrainie szczególnego wsparcia wymagają Polacy mieszkający w Obwodzie Lwowskim.  Idea tegorocznej akcji polega na przygotowaniu przez uczniów jednej klasy paczki dla jednego kolegi/koleżanki z Ukrainy. Bardzo miłym akcentem będzie kartka z życzeniami i pozdrowieniami. Jak co roku nasza szkoła przyłącza się do akcji charytatywnejW tym roku zbieramy: zeszyt, kredki, plastelinę, mazaki, długopis, ołówek, czekoladę, cukierki, baton, ciastka.  Z zebranych artykułów będą przygotowywane paczki, które szkoła przekaże organizatorom. Akcja będzie trwać do 25 października. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, liczymy na Waszą pomoc i otwarte serca.